سخن خدا برای موفقیت وقتی دچار بحران شده ام چیست؟
آبان ۲۳, ۱۳۹۷
توجه - تمرکز-focus - موفقیت
قانون توجه متمرکز (قانون سوم ساده ترین روش موفقیت )
اسفند ۶, ۱۳۹۷
نمایش همه

۱۰ ایده میلیون دلاری جدید آینده که باید بدانید

ایده

ایده میلیون دلاری

ایده های میلیون دلاری چه نوع ایده های هستند و چگونه می توانیم آن را تشخیص دهیم ؟

هر ساله ۸تا از ۱۰ کسب وکار کوچک در مرداب صنایع ورشکسته غرق می شوند و از بین می روند.در حالی که چندین دلیل برای اجرای ناموفق آنها می توان یافت اما یکی از رایج ترین علل، عدم یک رویکردآینده شناسی و درک نیازهای مردم تا چند سال بعد برای یک کسب و کار میلیون دلاری است.

 

اگر یک کارآفرین بخواهد ایده کسب وکار میلیون دلاری راه اندازی کند به دو نیاز زمانی مردم باید دقت کند.

۱- نیازهای فعلی مردم چیست؟

احمقانه است که بخواهیم تنها کسب وکاری را برپایه عشق و علاقه خود و بدون توجه به درخواست مشتریان راه اندازی کنیم. در این حالت مشتری اول و آخر محصولات و خدمات خود ما خواهیم بود. بنابراین نیاز سنجی و درک نیازهای کنونی بازار از اولویت اول برای تشخیص ایده های راه اندازی یک کسب وکار میلیون دلاری است.

۲-  نیاز های ۱۰ سال آینده جامعه چیست؟

برای یک کارآفرین موفق و میلیون دلاری یک اهرم قدرت اطلاعاتی، تشخیص مسیر حرکت صنعتی است که می خواهد در آن تجارتش را بنا کند و برای این مهم باید بتواند به طور دقیق مسیر رشد و تقاضای مردم را تشخیص دهد.مردم چه مشکلاتی در آینده خواهند داشت که می توان آنها را برطرف کرد و چه مشکلاتی به طور دائمی از هم اکنون تا آینده برای بشر ثابت خواهند بود.

شاید این تشخیص سختی باشد اما کافی است تحقیقاتی در مورد کسب وکارهای شکست خورده و کسب وکارهای نوپای رشد سریع بیابید و به ایده های چند وجهی توجه کنید که چند نیاز مختلف مردم را همزمان پوشش می دهد.

من برای کمک به شما ۱۰ ایده میلیون دلاری که تا سال ۲۰۲۵ رشد قابل توجهی خواهند داشت اشاره می کنم.این ایده ها در ابعاد جهانی رصد شده اند.

 

۱- صنعت چاپ سه بعدی + لیزر

چون حوزه فعالیت من تبلیغات بوده است به عینه شاهد رشد این صنعت هستم. درک رشد فناوری های توسعه یابنده در این حوزه و انتقال از عصر صنعتی به فناوری در ایران و نوپا بودن این صنعت می تواند شما را به ایجاد یک کسب و کار میلیون دلاری علاقمند کند.

بسیاری از افرادی که تا ۱۰ سال قبل فعالیت ها را با دست انجام می دادند به لیزر مجهز شدند ولی جای کار بسیار زیادی برای رشد در کاربرد لیزر وجود دارد ، همینطور استفاده از چاپ سه بعدی یک اختراع شگفت انگیز برای بشر است که می تواند یک نمونه اولیه قلب مصنوعی را با آن در یک ساعت ایجاد کند.

هر تصوری را در ابعاد کوچک تا بزرگ می توانید ایجاد کنید و این فناوری در حقیقت چاپ ایده های ذهنی شما در واقعیت است.به جهت سهولت در  طراحی و خلق نمونه های پیچیده این فناوری در ایران جای پیشرفت بسیار زیادی خواهد داشت.

۲- صنعت املاک و مستغلات

هر آنچه کم باشد ارزشمند می شود. این اصل تجارت است اما واقعیت مهم این است که صنایع مربوط به املاک به جهت افزایش انسان ها در پی افزایش رفاه و سلامتی نسل بشر، افزایش تقاضا و در پی آن کمبود زمین و محل سکونت را در پی خواهد داشت و به همین جهت خانه های ارزان قیمت یک ایده میلیون دلاری بی نظیر برای برپایی یک کسب وکار سودآور و طولانی مدت خواهد بود.

۳- صنعت بهداشت و درمان

اصلاً تفکر اینکه کسی به درمان احتیاج پیدا نکند، غیر ممکن است. تقریباً  یک دوم افرادی که در همین حال در جهان زندگی می کنند به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در حال استفاده از صنعت بهداشت و درمان هستند. مقاله ای متخصصین بهداشت و درمان نشان می دهد که آینده ای روشن در انتظار این صنعت است.گسترش بهداشت عمومی به جای مراقبت های شخصی و استفاده از داروهای پیشگیرانه و رشد مشاغل مرتبط با این صنعت می تواند یک صنعت قدرتمند برای شروع کسب وکار میلیون دلاری شما باشد.

۴-صنعت انرژی تجدید پذیر و پاک

کمبود نفت و ذغال سنگ، آلودگی و دعوای حافظان محیط زیست، سیاستمداران را نیز مجبور کرده است تا برای استفاده از محصولات پاک، قوانین سختی را وضع کنند و به فکر اصلاح صنعت باشند.

میزان هشدار دهنده رشد جمعیت و استفاده از منایع سنتی تولید انرژی مانند نفت و ذغال سنگ و نیروگاه های آبی و هسته ای یک زنگ خطر است چون منابع زمین محدود است و آینده شاهد رشد سریع استفاده از انرژی های پاک چون انرژی خورشید و باد و انتقال گرمایی زمین خواهد بود.

بنابراین ایجاد کسب وکار روی این حوزه می تواند آینده سودآوری شما را بیمه کند.

۵-برون سپاری کسب وکارها

حدود ۵۰ درصد ایرانیان کسب وکار کوچکی را اداره می کنند.تا چند سال آینده به جهت رشد مدل های کسب وکار جدید مانند کسب وکارهای اینترنتی و مشاغل خانگی، افراد در تامین فضای مناسب انجام خدمات خود مشکل خواهند داشت و به همین جهت نیاز به برون سپاری کارها بسیار احساس می شود.

خصوصاً وقتی هزینه ها در استان دیگر ارزانتر از شهر شما باشد. فرض کنید فردی بتواند کار فعلی شما را در یک روستای کوچک با قیمت پائین تری انجام دهد!

به همین جهت برای افزایش سودآوری و کاهش هرینه کسب وکار، افراد علاقمند به برون سپاری بسیاری از کارها به کارمندان بیرونی خواهند بود حتی به دیگر کشورها.

بنابراین این حوزه یک ظرفیت بزرگ برای ایده های تجاری شما می تواند باشد.

۶-صنعت اینترنت اشیا

زمانی که کامپیوتر اختراع شد یک انقلاب نامیده شد و هم اکنون نیز اینترنتا اشیا یک انقلاب بوجود آورده است و تمام صنایع به نوعی با آن در حال تعامل هستند.

در آینده رشد این صنعت و همه گیر شدن آن از وسایل دیجیتالی درون زندگی مانند کنترل منزل، یخچال و تلویزون و موبایل تا حتی آموزش و شیوه های آموزشی تعاملی با افراد و سودآوری این صنعت که طبق گفته بنیاد جهانی مکینسی

رشد این صنعت از ۴ تریلیون دلار به ۱۱ تریلیون دلار را خواهد داشت.

۷- فضای کار اشتراکی

کمبود و گرانی اجاره بهای محل کار ( گرانی قبض آب -برق – انرژی گرمایی و سرمایشی) افراد را مجبور به استفاده از فضای اشتراکی کار می کند و این تقاضا در آینده نیز گسترش خواهد یافت. بنابراین ایده استفاده از فضاهای بلااستفاده و تبدیل آن به مراکز کار اشتراکی می تواند ایده خوبی برای شروع و گسترش باشد.

۸- ایده میلیون دلاری مدل کسب وکار اشتراکی

استارت آپ های جدید برای رشد سریع نیازمند مشارکت با دیگر صنایع موازی خود خواهند شد . همکاری اسنپ با زود فود یک نمونه از این نوع مدل جدید است.

برای رشد سریع باید بازوهای متعددی را به خدمت گرفت و به همین جهت اشتراک با کسب وکارهای دیگر و تکمیل ابعاد اجرایی مختلف یک کسب وکار می تواند به سرعت آنها را وارد دنیای کسب و کارهای میلیون دلاری کند.

۹-کسب وکارهای ارائه خدمات و فروش کالای مصرفی

انتظار می رود تا سال ۲۰۳۰ ، جمعیت طبقه متوسط جهان از مرز ۳ میلیارد نفر بگذرد.این افزایش جمعیت احتیاجات روزانه و خدمات نیاز دارند که برپایی کسب وکار بر این نیاز می تواند ایده با پتانسل قوی باشد.

۱۰- خدمات مشاوره ای

کارشناسان پیش بینی کرده اند به جهت افزایش نسل بشر و همینطور رشد کسب وکارها، نیاز به مشاوره های تخصصی کسب و کار و مالی رشد چشمگیری پیدا کند.

کلوپ میلیون دلاری نیز بر این ایده بنا شده است تا به افراد آموزش های مالی و کسب وکار ارائه کند.ما تمام تمرکز خود را روی ارائه خدمات به بیش از ۱ میلیون نفر تا پایان سال ۲۰۲۰ کرده ایم و امیدواریم این مقاله آموزشی در این راستا مورد استفاده شما واقع شود.

اگر می خواهید تا آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت کنید می توانید عضو خبرنامه میلیون دلاری شوید

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *