عمل و عکس العمل و عدم اجتناب از آن

قوانین ساده موفقیت
فرمول علمی برای موفقیت
مارس 3, 2019
نمایش همه

عمل و عکس العمل و عدم اجتناب از آن

قانون پنجم ساده ترین روش موفقیت (عدم اجتناب از عمل و عکس العمل )

 عمل و عکس العمل و راز به کار گیری آن برای موفقیت 

مدرس: احمــد رضـایی

مانی تراپیست- کارآفرین

ساده ترین روش موفقیت شامل قوانینی است که برای اولین بار توسط سایت میلیون دلاری در ایران تدریس می‌شود و حاوی جلسات آموزشی کامل تئوری و عملی است. در این جلسات به‌هم‌پیوسته شما با مبانی ساده موفقیت و سیستم‌های ساده موفقیت مالی آشنا می‌شوید و می‌توانید با  تمرین‌هایی که برای شما ارائه می‌شود به‌طور ۱۰۰% موفقیت را ساده کنید .قانون اجتناب از عمل و عکس العمل در این جلسه به آن پرداخته می شود.

 

در درس قبل در مورد فرمول علمی برای موفقیت صحبت کردیم. اگر این درس را مطالعه نکرده اید از این قسمت به آن دسترسی دارید.اما در این مقاله به یک قانون مهم دیگر برای ساده سازی موفقیت اشاره می کنیم.

اگر شما از این قسمت جلسات  در حال پیگیری این دروس هستید به طور خلاصه ما درباره ساده سازی موفقیت صحبت می کنیم . یعنی در مورد قوانین اصلی و فرمول های ساده ای صحبت می کنیم که به طور بسیار آسان به شما روش موفقیت در هر حوزه ای را نشان می دهد. ساده ترین روش موفقیت در حقیقت پرداختن به اصول اساسی هر فرآیند موفقیت آمیزی است که بشر تاکنون تجربه کرده است و فارغ از هر نکته فرعی دیگر که شاید برای برخی از افراد گمراه کننده باشد به چند قانون ساده ای می پردازد که جزو قوانین موفقیت تمام افراد از ابتدای زندگی بشریت بوده است.

قانون پنجم ساده ترین روش موفقیت در مورد عدم اجتناب و دوری از عمل و عکس العمل است.

این قانون فوق العاده مهم بیان می کند که دو چیز وجود دارد که هرگز نمی توانید از آن فرار کنید: عمل و عکس العمل.

به عبارت دیگر،شما  همیشه در حال انجام کنش و عملی در زندگی هستید، حتی اگر فکر می کنید که نیستید! هنگام تلاش برای تصمیم گیری انجام کاری، شما عمل تصمیم گیری را انجام می دهید.

اگر هم اکنون به این فکر می کنید که زندگی شما چقدر بد است، شما در حال انجام عمل تفکر در مورد چگونگی زندگی خود هستید. حتماً این قانون فیزیک را می دانید که هر عملی را عکس العملی است مساوی و در خلاف جهت آن.اما در بحث موفقیت کمی اوضاع پیچیده تر است و شما به ازای هر عمل ممکن است هزاران عکس العمل را شاهد باشید که در جهت و یا خلاف جهت شما رخ دهد. حتی عکس العمل های نامرئی و پنهانی که سالها بعد خود را نشان می دهند.

قانون عمل و عکس العمل در قرآن:

در قرآن کریم بارها و بارها در مورد اثرات بازگشتی هر عمل که انجام می دهید سخن به میان آمده است.

۱- و بگو به خلق که هر عمل کنید خدا آن عمل را می بیند و هم رسول و مومنان به آن آگاه می شوند آنگاه به سوی خدایی که دانای عوالم غیب و شهود است بازخواهید گشت تا شما را به جزاء نیک و بد اعمالتان برساند .

۲-هر که سبب کار نیکویی شود هم او نصیبی کامل از آن برد و هر که وسیله کار قبیحی گردد از آن سهمی به سزا خواهد یافت و خدا بر همه اعمال خلق مراقب است .هرگاه کسی شما را ستایش کند شما نیز باید به ستایشی مثل آن یا بهتر پاسخ دهید که خدا به حساب هر نیک و بد کاملا خواهد رسید 

۳-هر کس کار نیکو کند او را ده برابر آن پاداش خواهد بود و هر کس کار زشت کند جز به قدر آن کار زشت مجازات نشود و بر آنها اصلا ستم نخواهد شد .

۴-هر کس کار نیکی کند به نفع خود و هر که بد کند بر ضرر خویش کرده است و خدا ( در روز جزا ) هیچ بر بندگان ستم نخواهد کرد .

۵-پس هر کس به قدر ذره ای کار نیک کرده باشد آن را خواهد دید و هر کس به قدر ذره ای کار زشتی مرتکب شده به کیفرش خواهد رسید

 

ولی آیات دیگری دراین میان هست که دلالت دارد بر اینکه مساله انعکاس وسیع تر از این است و گاه می شود که آثار عمل خیر یک فرد به اولاد و اعقاب او نیز برسد وهمچنین آثار سوء عملش دامن آنان رابگیرد.

نتیجه گیری قانون عمل و عکس العمل 

این است که برای هر عمل شما،  واکنش یا واکنش هایی وجود دارد. حتی اگر شما فقط روی لبه کاناپه تان برای تماشای تلویزیون نشسته اید، سمفونی عظیم واکنش در بدن و ذهن شما بوجود می آید .قسمت نامرئی این واکنش در حقیقت این است که ذهن شما توسط آن چه که روی صفحه تلویزیون مشاهده می کنید برنامه ریزی می شود. بدن شما انرژی بیشتری از مواد غذایی که امروز خورده اید را ذخیره می کند، زیرا شما آن را نمی سوزانید. نیروهای گرانش بدن شما را وزن می کنند … همه این ها واکنشی نسبت به اقداماتی است که انجام می دهید.

ما به راحتی می توانیم یک کتاب کامل را در مورد واکنش اجتناب ناپذیر به این اقدام به ظاهر ساده بنویسیم. در اینجا راه دیگری برای این کار وجود دارد.

آیا می دانستید که واقعا “تعویق” یا “تنبلی” وجود ندارد ؟

این دو واژه پیش فرض «عدم فعالیت» را از سوی یک فرد پیش بینی می کند، اما چنین واقعیتی وجود ندارد چرا که  باز هم، شما همیشه چیزی را انجام می دهید. “تعویق” و “تنبلی” واقعا اقدامات بی اثر هستند که به صورت غیر فعال عمل می کنند. بنابراین، برای به دست آوردن آنچه که می خواهید، همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که  تمام اقداماتی  که نتایج مورد نظر خود را به ارمغان نمی آورند را متوقف کنید و شروع به انجام اقداماتی کنید که منجر به خلق نتیجه می شوند.

شما هیچوقت نمی توانید کاری را به فردا موکول کنید مگر اینکه عکس العملی را شاهد باشید. تعویق خودش عملی است و تنبلی، حالتی از سکون نیست! بلکه بازهم خود یک عمل مجرد و غیر فعال است.در حقیقت قانون عمل و عکس العمل در حالت سکوت ، تنبلی و یا تعویق نیز خود را اثبات می کند می پرسید چگونه؟

سکوت و سکون می تواند عکس العمل خوب یا بد به همراه بیاورد.مثلاً سکوت در موسیقی یک رکن اساسی است برای تشکیل نت ها. سکوت در سخنرانی می تواند یک نکته مهم را برجسته کند و مهارت سخنران را نشان دهد.

سکوت در مقابل یک جرم می تواند زیانبار باشد و یا سکوت در پاسخ به یک فرد می تواند معنی رضایت شما را بدهد.تعویق در گرفتن یک تصمیم می تواند یک فرصت را از شما بگیرد و یا باعث زیانکاری شود. تنبلی در درمان یک بیماری می تواند باعث گسترش آن و مرگ شود و … 

در هر صورت،  سکوت، تنبلی و یا تعویق خود یک عمل است که عکس العملی را به دنبال دارد.

با اینحال بسیاری از افراد با علم به نتایج زیانبار تعویق و یاتنبلی، اعمال نادرستی را بارها و بارها انجام می دهند و یا از انجام اعمال موفقیت آمیز سرباز می زنند و هدف های زندگی خود را هر سال به دفتر اهداف سال بعد می کشانند.

ایده های بزرگی که به عمل ختم نمی شوند و آرزوهایی که هرگز برای برآورده شدن آنها حرکت موثری انجام نمی شود.به نظر شما علت چیست و این تنبلی و نتایج بعدی آن چگونه می تواند در یک فرد رفع شود.

در حقیقت شما  برای انجام اعمال درستی که به نتایج بزرگ و درست موفقیت می رسند، باید از الگوی رفتاری بر اساس تمرین و عادت استفاده کنید تا به طور ناخودآگاه بتوانید رفتارهای صحیحی را توسط ذهن ناخودآگاهتان انجام دهید که در جلسات بعد انجام می دهیم.

تمرین های ویژه (پرکسیس) ساده ترین روش موفقیت به شما دقیقا چگونگی انجام این کار را نشان می دهد. من در جلسات بعد به شما الگوی رفتاری و تمرینات ویژه ای را بازگو می کنم که می توانید در زیر سایه اشتیاق قلبی به آنها دست پیدا کنید.

 

 

درس اول : قانون خط مستقیم 

درس دوم : قانون چشم انداز واضح 

درس سوم: قانون توجه متمرکز

درس چهارم : قانون تمرکز انرژی

درس پنجم : فرمول علمی برای موفقیت

این درس : دو عمل اجتناب ناپذیر موفقیت

جلسه بعد : سه منبع انرژی برای موفقیت سریع

1 دیدگاه

  1. Ana گفت:

    همیشه شنیده بودم که همه چیز روی هم تاثیر میگذارد اما مطلب شما رو واقعا درک کردم که حتی سکون هم تاثیر خودش را میگذارد . خوب یا بد باهم به خودمان برمی گردد .
    مطالب دوره تون رو دنبال می کنم لطفا سریعتر آدمه بدید
    آنا هیرمند- آتن یونان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *