قانون توجه متمرکز (قانون سوم ساده ترین روش موفقیت )

ایده
۱۰ ایده میلیون دلاری جدید آینده که باید بدانید
آذر ۱۰, ۱۳۹۷
قانون انرژی متمرکز چگونه شما را به موفقیت می رساند؟
اسفند ۸, ۱۳۹۷
نمایش همه

قانون توجه متمرکز (قانون سوم ساده ترین روش موفقیت )

توجه - تمرکز-focus - موفقیت

قانون توجه متمرکز

قانون توجه متمرکز چیست و چگونه باعث موفقیت شما می شود؟

مدرس: احمــد رضـایی

مانی تراپیست- کارآفرین

ساده ترین روش موفقیت شامل قوانینی است که برای اولین بار توسط سایت میلیون دلاری در ایران تدریس می‌شود و حاوی جلسات آموزشی کامل تئوری و عملی است. در این جلسات به‌هم‌پیوسته شما با مبانی ساده موفقیت و سیستم‌های ساده موفقیت مالی آشنا می‌شوید و می‌توانید با  تمرین‌هایی که برای شما ارائه می‌شود به‌طور ۱۰۰% موفقیت را ساده کنید .

 

در درس قبل در مورد قانون چشم انداز روشن صحبت کردیم. اگر این درس را مطالعه نکرده اید از این قسمت به آن دسترسی دارید.اما در این مقاله به یک قانون مهم دیگر برای ساده سازی موفقیت اشاره می کنیم.

 

قانون توجه متمرکز یا The Law of Focused Attention


آنتونی رابینز در این باره می گوید : مردم با تمرکز بر روی چند هدف در یک زمان، برای هدفی که می توانند در یک سال به دست آورند بیشتر از ده سال وقت صرف می کنند.

 

قانون توجه متمرکز به این معنی است که برای رسیدن به هدف باید تمرکز داشته باشید و به آن توجه کافی نشان دهید تا به هدف خود برسید .

تصور کنید: اگر جراح قلب بخواهد قلبتان را پیوند بزند در حالی که مشغول تماشای فوتبال از تلویزیون است آیا می تواند این کار را به درستی انجام دهد؟

شما ممکن است در حین تماشای تلویزیون همزمان مشغول خوردن ذرت بوداده باشید اما فکر نمی کنم حین پیوند قلب این کار امکان پذیر باشد.در حقیقت چیزهای مهمی که در زندگی به عنوان اهداف مهم می خواهیم به آنها برسیم نیاز به دقت و توجه و تمرکز بیشتری دارند.

 

بیایید قانون سوم ساده ترین روش موفقیت یعنی قانون توجه متمرکز را تجربه کنیم . من در زیر دو تمرین برای شما آورده ام لطفا این دو تمرین را با دقت انجام دهید تا به راز قدرت این قانون آشنا شوید.

۱- ابتدا متن زیر را بخوانید و تعداد کلمه (مهم ) که در عبارت به کار رفته است را بشمارید

مهم نیست هم اکنون در چه وضعیتی قرار دارید. اگر موفق یا ناموفق هستید به شما قول می دهم که با استفاده از قوانین ساده این دروس می توانید مسیر درست رسیدن به هدف های مهم زندگیتان را بیابید.در حقیقت مهم دانستن و به کار بستن این تمرین راز قانون توجه متمرکز را برای شما آشکار می کند.

حال بدون اینکه به عبارت بالا مراجعه کنید تعداد کلماتی که با حرف ( ا ) شروع می شود را بشمارید!

 

تمرین ۲: ویدئوی زیر را مشاهده کنید

آیا متوجه قدرت قانون توجه متمرکز شدید؟

 

بعضی افراد در راه رسیدن به هدف هایشان شکست خورده اند. شما می توانید یک فهرست طولانی از اهداف و رویا های خود داشته باشید اما با تمرکز بر روی دو هدف مهم تر در یک سال می بینید که می توانید به بیست هدف دیگر خود هم برسید.

زمانی که من این رویه را در پیش گرفتم و در یک سال فقط بر روی دو هدف مهم تر زندگی خود تمرکز کردم، همه چیز درست شد. در سال ۱۳۹۳ اولین کتابم را به نام ساخت ماشین پول سازی در ایران نوشتم و سپس چندین کارگاه آموزشی آنلاین برگزار کردم. چندین کسب وکار زنجیره ای راه اندازی کردم. من تمام این اهداف را در سی سالگی داشتم، اما نتوانسته بودم به آن ها دست پیدا کنم، چون می خواستم در یک سال به همه ی هدف هایی که برای خودم تعیین کرده بودم، برسم.

پیشنهاد می کنم که اول هر سال لیستی از اهداف تان برای سال جدید را بنویسید، سپس دو هدف مهم تر را انتخاب کنید؛ شش ماه اول سال را برای رسیدن به هدف او بگذارید و شش ماه دوم سال را برای رسیدن به هدف دوم.

 

گاهی اوقات ما بر روی انحراف های ساده مانند تلویزیون و سرگرمی تمرکز می کنیم ما حتی ممکن است چشم انداز روشن از آنچه می خواهیم، ​​داشته باشیم، اما اگر تمرکز نداشته باشیم هرگز به اهدافمان نخواهیم رسید.

 

 

در ادامه این قانون ۱۲ نقل قول از افراد موفق در مورد توجه متمرکز بر روی یک کار و هدف را برای شما گردآوری کرده ایم.

 

۱- شما نمی توانید دو کار را همزمان انجام دهید – پوبیلیوس سایروس

۲- اگر دو خرگوش را تعقیب کنید، هیچ کدام از آنها را نمی گیرید – ضرب المثل روسی

۳- به دست آوردن چیز هایی که اهمیت زیادی دارند را هرگز نباید به خاطر رسیدن به چیز هایی که اهمیت کمتری دارند، رها کنید – گوته

۴- کارآیی یعنی همه چیز را درست انجام دهید. اثر بخشی یعنی یک کار را درست انجام دهید – پیتر دراکر

۵- موفقیت، داشتن یک هدف واحد است – وینس لومباردی

۶- مردم فکر می کنند که تمرکز به معنی بله گفتن به هر چیزی و فکر کردن در مورد آن است، اما تمرکز واقعا این معنی را ندارد. تمرکز یعنی انجام یک کار و نه گفتن به صد ها ایده ی خوب دیگری که وجود دارد – استیو جابز

۷- مثل یک تمبر که به پاکت نامه می چسبد تا زمانی که به یک هدف نرسیدید، به آن بچسبید – جاش بیلینگز

۸- همه اهداف به یک اندازه مهم نیستند و موفقیت یک بازی نیست که هر کس بیشتر کار کند، برنده شود. با این وجود خیلی مهمه که هر روز بر روی یک هدف مشخص کار کنید و تا رسیدن به آن دست از تلاش برندارید – گری کلر، نویسنده کتاب آن یک چیز

تمرکز بر روی چند هدف همزمان فرصت انجام یک هدف مهم را از شما می گیرد – ناشناخته

۱۰- شما می توانید دو کار را همزمان انجام دهید، اما شما نمی توانید همزمان بر روی دو کار تمرکز کنید – گری کلر، نویسنده کتاب آن یک چیز

۱۱- وقتی که ما چند کار را همزمان انجام می دهیم در واقع مغز همزمان بر روی چند کار تمرکز کرده است. مغز این کار به خوبی انجام می دهد و به سرعت توجه خود را از یک مکان به مکان دیگر منتقل می کند. ما فکر می کنیم که موفق شدیم اما در حقیقت ما زیادی از خودمان کار کشیدیم و به نتیجه ای نرسیدیم – مایکل هریس، نویسنده

۱۲- انجام چند کار همزمان در آشپزخانه عالی است، شما می توانید همزمان سالاد درست کنید و سوپ بپزید اما فکر نکنید که می توانید با این روش یک روز کاری را مدیریت کنید – جوآن تامبراکس، نویسنده

 

در قسمت بعدی به یک قانون موفقیت ساده دیگر اشاره می‌کنم که قدرت تمرکز شما را روی بعد دیگر وجودتان مهیا می کند.

لیست درس های دوره ساده ترین روش موفقیت :

درس ۱ : قانون خط مستقیم

درس قبل: قانونچشم انداز روشن

درس بعد : قانون تمرکز انرژی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *