فرمول علمی برای موفقیت

قانون انرژی متمرکز چگونه شما را به موفقیت می رساند؟
فوریه 27, 2019
عمل و عکس العمل و عدم اجتناب از آن
آوریل 19, 2019
نمایش همه

فرمول علمی برای موفقیت

قوانین ساده موفقیت

success

فرمول علمی برای موفقیت (چگونه  علم  موفقیت را ساده سازی کنید)

آیا فرمولی علمی و ساده برای موفقیت وجود دارد؟

مدرس: احمــد رضـایی

مانی تراپیست- کارآفرین

ساده ترین روش موفقیت شامل قوانینی است که برای اولین بار توسط سایت میلیون دلاری در ایران تدریس می‌شود و حاوی جلسات آموزشی کامل تئوری و عملی است. در این جلسات به‌هم‌پیوسته شما با مبانی ساده موفقیت و سیستم‌های ساده موفقیت مالی آشنا می‌شوید و می‌توانید با  تمرین‌هایی که برای شما ارائه می‌شود به‌طور ۱۰۰% موفقیت را ساده کنید .

 

در درس قبل در مورد قانون انرژی متمرکز صحبت کردیم. اگر این درس را مطالعه نکرده اید از این قسمت به آن دسترسی دارید.اما در این مقاله به یک فرمول مهم دیگر برای ساده سازی موفقیت اشاره می کنیم.

 

فرمول علمی برای موفقیت (The Scientific Formula for Success)

«نقطه‌ی آغاز همه‌ی موفقیت‌ها، آرزوست.»    ناپلئون هیل

 

هیچ راز جادوئی برای موفقیت وجود ندارد! در حقیقت موفقیت، ساختن اهداف متعالی در زندگی (آرزوهای سوزان ) و حرکت برای ایجاد آن است.

هم اکنون شما ۴ قانون ساده ترین روش موفقیت را می دانید و اگر کمی فکر کنید می توانید آنها را بخاطر بیاورید.برای خلق هر موفقیتی در عالم به ۳ روش ساده زیر می توانید آن را انجام دهید.

تصور کنید که هر آن چیزی که واقعاً آن را می طلبید به عنوان هدف شما باشد. مثلا می خواهید تا یکصد میلیون تومان درآمد داشته باشید ، پس داشتن این میزان ثروت هدف شماست.ممکن است شما به دنبال معشوق رویایی خود باشید، پس این هدف شماست. با این گفتگو، بیایید نگاهی به این سه مرحله بیاندازیم:

فرمول علمی برای موفقیت چیست؟

مرحله ۱: هدف خود را ببینید

مرحله ۲: آن را در زوایه دید خود نگه دارید.

مرحله ۳: آن را بیاورید و به آن ضربه بزنید (تازمانی که محقق شود )

خودشه.به نظر می رسد بسیار ساده است، درست است؟ اما این بعد از همه قوانین ابتدایی به کار می آید. ساده سازها زمان خود را بیهوده هدر نمی دهند، آنها نمی توانند با “نظریه” و “ایده های احمقانه” کنار بیایند و آنها قطعا مشکلی ایجاد نمی کنند که نتوانند از آن خارج شوند. اگر شما این فرمول را به هر چیزی که میخواهید اعمال کنید، قطعاً برای آن کار خواهد کرد. شما در هر زمانی تنها با ابتکار و انرژی خود و ابزارتان به همراه آگاهی و  یادگیری، قادر به غلبه بر هر گونه مشکلی  در طول مسیر خواهید بود.هر چند  مشکلات متعددی در مسیر موفقیت پیش خواهد آمد ، ولی بقیه این درس در مورد چگونگی انجام غلبه بر آنهاست.

 

بیائید در مورد سه مرحله فرمول علمی موفقیت بیشتر صحبت کنیم 

مرحله ۱: هدف خود را ببینید

قانون دوم ساده ترین روش موفقیت قانون چشم انداز روشن است و بیان می کند که “برای رسیدن به هدف، شما باید آن را به وضوح ببینید.”

 


از آنجا که تمرین را در درس قبلی انجام دادید، می دانید که این  درست است.در حقیقت بیشترین شکست افراد در این  مرحله آغاز و رخ می دهد.اکثر مردم زندگی خود را در حالت سردرگمی و سرگردان بی هدف،  می گذرانند و هر گز نمی دانند که آیا این زندگی دقیقا همان چیزی است که می خواهند یا نه ؟و چه کسی آنها را سرزنش می کند؟

بازاریابان ذهن ما را با استفاده از تکنیک های حیرت انگیز بیشتری متقاعد کرده اند که ما نیاز به هر چیز کوچکی که آنها به فروش می رسانند،داریم.
سیاستمداران سعی می کنند خواسته های خود را برای اهداف سیاسی خود دستکاری کنند. در واقع،   همه کسانی که در این دنیا با آنها روبرو می شوید، دستور کار شخصی خودشان را دارند و (آگاهانه و یا ناخودآگاه)  آنها سعی خواهند کرد که هر گونه شانس خود را به شما بفروشند.


بنابراین جای تعجب نیست که برای ما دشوار باشد دقیقا همان چیزی را که  می خواهیم ببینیم.


گاهی اوقات این مشکل کوچک به نظر می رسد. در واقع ممکن است یک هدف در ذهن خود داشته باشیم، اما  آن را به وضوح نمی بینیم. به عنوان مثال، ممکن است به خودتان بگویید “من پول زیادی میخواهم” اما این واقعاً هدف مشخص و واضحی است؟ “مقدار زیاد  پول” می تواند بسیاری از چیزها را برای بسیاری از افراد معنی کند.

فرمول علمی موفقیت و یک تمرین عملی:


سعی کنید “مقدار زیادی پول” را در ذهن خود تصور کنید. آیا به نظر می رسد روشن یا مبهم است؟
در حال حاضر سعی کنید”یک وسیله یک میلیونی ” را در ذهن خود تصور کنید. آیا این تصویر روشن است یا درهم؟
به عقب برگردید و  روی قانون چشم انداز فکر کنید.اولین کاری که انجام دادید یک هدف خاص را انتخاب کردید و آن را به وضوح در مقابل خود دیدید.

فوت و فن و شگرد برای موفقیت، انتخاب یک هدف در یک زمان است و همه انرژی شما باید  در آن لحظه صرف تمرکز روی آن شود.
بله، ما همه ممکن است صدها چیز برای انجام دادن داشته باشیم و زندگی ما ممکن است فوق العاده پیچیده باشد، اما در آن لحظه، شما باید  فارغ از هر چیز دیگری باشید و هدف خود را ببینید.
در کوتاه مدت، من به شما برخی از تکنیک های که هدف را به شدت تخت تاثیر قرار می دهد ارائه خواهم کرد .

بدانید که سیستم ساده ترین روش موفقیت در حال تبدیل شدن به یک انقلاب بزرگ در زندگی شما است و خیلی زود شما شروع به انجام امور موفقیت آمیز بسیار زیادتری از آنچه فکر کرده اید، خواهید کرد. بنابراین در ادامه  بگذارید در مورد مرحله دوم  فرمول علمی برای موفقیت حرف بزنیم …

مرحله ۲: آن را در زوایه دید خود نگه دارید.

قوانین سوم و چهارم ساده سازی را به یاد داشته باشید: قوانین تمرکز توجه و انرژی متمرکز.
آنها چنین عنوان شدند که :
“برای انجام چیزی، شما باید توجه کافی خود را تا زمانی که آن را انجام می دهید متمرکز کنید.”
و …
“برای انجام چیزی، شما باید انرژی کافی را تا زمانی که این کار را انجام می دهید متمرکز کنید.”
مشکل این است که پس از انتخاب هدف ما سطوح مختلف توجه خود را از آن دور می کنیم و این امر معمولا باعث از دست دادن آن می شود.
اگر هدف دیگری را در ذهن داشته باشید، ۱۰۰٪ تمرکز خود را از هدف اولیه گرفته اید. اکثر مردم در اطراف هدف قرار دارند تا نتوانند هرگز “انرژی کافی” یا “توجه کافی” را متمرکز نکنند.
ممکن است گاهی اوقات متوجه شوید که نمیتوانید توجه خود را متمرکز کنید زیرا شما “چیزهایی را در ذهن خود دارید”. در این مورد، شما ناخودآگاه یک درصد از توجه و انرژی خود را دور از هدف قرار می دهید.
در موارد دیگر، ممکن است به سادگی این باشد که شما به ارزش هدف خود اعتقاد ندارید. در این مورد شما درصدی از انرژی خود در مورد  هدفتان را نیز نابود می کنید.

بنابراین برای اینکه بتوانید بدون حواس پرتی مستقیما و به طور دائم روی هدف خود زوم کنید و روی آن تمرکز کنید باید هدف خود را دقیقا در جلوی چشمان خود داشته باشید و برای این کار من همانطور که گفتم روش ها و تکنیک هایی ارائه خواهم کرد تا بتوانید به سرع هدف خود را تیک بزنید و آن را محقق کنید.

 

مرحله ۳: آن را بیاورید و به آن ضربه بزنید (تازمانی که محقق شود )


آیا به خاطر دارید اولین قانون ساده ترین روش موفقیت چه بود؟


قانون خطوط مستقیم:
“کوتاه ترین مسیر بین دو نقطه خط مستقیم است.”
گاهی اوقات ما ذهن خود را مشغول اقدامات خاص و بیهوده برای کسب نتیجه می کنیم ولی امور عبث مانند چرخیدن درون یک چرخ گردان است که با همه تلاش سرجای خود می مانیم.


بسیاری از اوقات ما روزهایمان را “کار” می کنیم اما هرگز کارمهم و نتیجه بخشی را به طور خاص انجام نمی دهیم. شما ممکن است به خودتان بگویید که شما درحال “آماده کردن فضای کاری خود “هستید، اما شما واقعا فقط جعبه کاغذی در اطراف میز خود را منظم می کنید. شما ممکن است به خودتان بگویید که شما در حال”انجام تحقیقات در اینترنت”هستید، اما شما واقعا به طور غیر هدفمند از سایتی به سایتی دیگر در حال گشت و گذار هستید. شما ممکن است به خودتان بگویید که شما در حال کار کردن روی “روابط با مشتری” هستید، اما در واقع شما فقط با خیال در حال راحت تیراندازی هستید. راه های بسیار دقیق تر برای اضافه کردن قدم های اضافی بین خودمان و اهداف مان وجود دارد.

 

فرمول علمی موفقیت و مثالی ساده

یک بار ناسا یک مشکل داشت: آنها نیاز به قلمی برای فضانوردان داشتند که بتواند در فضا نیز بنویسد. در فضا هیچ گرانشی وجود ندارد و بنابراین در خودکار ، جوهر منجمد می شود . قلم برای نوشتن نیاز به جاذبه دارد تا به سمت نوک خودکار هدایت شود و جذب کاغذ شود. بنابراین ناسا میلیون ها دلار صرف طراحی و ساخت قلمی کرد به نام zero-gravity تا حتی در گرانش صفر نیز بنویسد و بالاخره موفق شد این مشکل را حل کند.

مقایسه …

در طرف دیگر اما دانشمندان روسی یک رویکرد مستقیم داشتند: آنها به سادگی از یک مداد استفاده کردند. همانطور که می بینید، خطوط مستقیم می توانند گاهی اوقات میلیون ها دلار و سال ها زمان را ذخیره کنند.


مثال دیگر – آیا تا کنون سعی در کاهش وزن داشته اید؟ راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد و همه آنها واقعا ساده هستند. مشکل ما این است که در دوراهی ها، از  مسیر مستقیم خود خارج می شویم.- ما در مسیرهایی قرار داریم که کار نمی کنند و یا ما یک مسیر کامل و درست را می گیریم اما شروع به خوردن همه نوع آشغال و نشستن روی کاناپه در تمام طول روز می کنیم. همانطور که می بینید، درجه انحرافی متفاوت است.

 

در بخش بعد ما به شما  یک برنامه ریزی معرفی می کنیم که به شما این امکان را می دهد تا هر بار این مسئله را قطعا حل کنید.

لیست درس های دوره ساده ترین روش موفقیت :

درس اول : قانون خط مستقیم

درس دوم : قانون چشم انداز روشن 

درس سوم: قانونتوجه متمرکز

درس چهارم : قانون انرژی متمرکز

درس بعد:قانون عمل و عکس العمل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *